✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

YONEX Astrox 99 Tour 4UG5 Cherry Sunburst
SPECS
| Flex | Stiff |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / NANOMESH NEO / VOLUME CUT RESIN / Tungsten |
| Shaft Composition | HM Graphite / Namd |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Weight / Grip | 4U (Avg.83g) G5, 6 / 3U (Avg.88g) G4, 5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs, 3U: 21 - 29 lbs |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE Hard Hitters: BG66 FORCE |
| Color(s) | White Tiger, Cherry Sunburst |
| Item Code | AX99-T |
$50.00
Original: $142.86
-65%YONEX Astrox 99 Tour 4UG5 Cherry Sunburst—
$142.86
$50.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECS
| Flex | Stiff |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / NANOMESH NEO / VOLUME CUT RESIN / Tungsten |
| Shaft Composition | HM Graphite / Namd |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Weight / Grip | 4U (Avg.83g) G5, 6 / 3U (Avg.88g) G4, 5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs, 3U: 21 - 29 lbs |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE Hard Hitters: BG66 FORCE |
| Color(s) | White Tiger, Cherry Sunburst |
| Item Code | AX99-T |








