
YONEX Astrox 88S Game (Gen 3) Badminton Racquet 4UG5 Silver/Black
| FLEX | Medium |
|---|---|
| FRAME | HM Graphite, CSR, Tungsten |
| SHAFT | HM Graphite, 2G-NANOMESH NEO |
| JOINT | Built-in T-Joint |
| LENGTH | 5 mm longer |
| WEIGHT / GRIP | 4U (Avg. 83g) G5 |
| STRINGING ADVICE | 4U: 20 – 28 lbs |
| COLOR(S) | Silver / Black |
| ITEM CODE | 3AX88S-G |
Original: $117.86
-65%$117.86
$41.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| FLEX | Medium |
|---|---|
| FRAME | HM Graphite, CSR, Tungsten |
| SHAFT | HM Graphite, 2G-NANOMESH NEO |
| JOINT | Built-in T-Joint |
| LENGTH | 5 mm longer |
| WEIGHT / GRIP | 4U (Avg. 83g) G5 |
| STRINGING ADVICE | 4U: 20 – 28 lbs |
| COLOR(S) | Silver / Black |
| ITEM CODE | 3AX88S-G |















