

YONEX Astrox 22RX Badminton Racquet 2FG6 Black/Gold
| Flex | STIFF |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Tungsten |
| Shaft | HM Graphite / NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 2F (Avg. 68g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 2F: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Black / Gold |
| Item Code | AX22RX |
Introducing the lightest racquet(2F, ave 68g) ever made by Yonex! For advanced players looking for a lightweight frame, quicker swing speeds and devastating power.
Original: $125.00
-65%$125.00
$43.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | STIFF |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Tungsten |
| Shaft | HM Graphite / NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 2F (Avg. 68g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 2F: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Black / Gold |
| Item Code | AX22RX |
Introducing the lightest racquet(2F, ave 68g) ever made by Yonex! For advanced players looking for a lightweight frame, quicker swing speeds and devastating power.














