
YONEX Astrox 100 Game Badminton Racquet Kurenai
SPECS
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Nanomesh Neo / Tungsten |
| Shaft Composition | HM Graphite / NANOMESH NEO |
| Length | 10 mm longer |
| Weight Grip Size | 4U 5, 6 / 3U 4, 5, 6 |
| Color(s) | Kurenai |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE BOOST Hard Hitters: BG66 FORCE |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs, 3U: 21 - 29 lbs |
| Item Code | AX100G |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECS
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Nanomesh Neo / Tungsten |
| Shaft Composition | HM Graphite / NANOMESH NEO |
| Length | 10 mm longer |
| Weight Grip Size | 4U 5, 6 / 3U 4, 5, 6 |
| Color(s) | Kurenai |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE BOOST Hard Hitters: BG66 FORCE |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs, 3U: 21 - 29 lbs |
| Item Code | AX100G |
















