
YONEX Astrox 70 Badminton Racquet 4UG6 Saxe
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, VDM, Tungsten |
| Shaft | HM Graphite, Namd™ |
| Joint | NEW Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6 |
| Stringing Advice | 4U 18-26lbs |
| Color(s) | Saxe |
| Item Code | AX70 |
Original: $171.43
-65%$171.43
$60.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, VDM, Tungsten |
| Shaft | HM Graphite, Namd™ |
| Joint | NEW Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6 |
| Stringing Advice | 4U 18-26lbs |
| Color(s) | Saxe |
| Item Code | AX70 |
















