✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

YONEX Arcsaber 7 Play Badminton Racquet 4UG6 (STRUNG)
SPECS
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft Composition | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint / T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Gray / Yellow |
| Item Code | ARC7-PL |
$25.00
Original: $71.43
-65%YONEX Arcsaber 7 Play Badminton Racquet 4UG6 (STRUNG)—
$71.43
$25.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
SPECS
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft Composition | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint / T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Gray / Yellow |
| Item Code | ARC7-PL |













