





YONEX Astrox 77 Play Limited Edition Shutter Series Badminton Racquet 4UG6 Light Beige (STRUNG)
| FLEX | Hi-Flex |
|---|---|
| FRAME | Graphite |
| SHAFT COMPOSITION | Graphite |
| LENGTH | 10 mm longer |
| WEIGHT / GRIP | 4U(Avg:83g)G6 |
| STRINGING ADVICE | 4U: 19 – 27 lbs |
| RECOMMENDED STRING | Control Players: AEROBITE Hard Hitters:EXBOLT65 |
| COLOR(S) | LIGHT BEIGE |
| ITEM CODE | AX77-PLGE |
Original: $100.00
-65%$100.00
$35.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| FLEX | Hi-Flex |
|---|---|
| FRAME | Graphite |
| SHAFT COMPOSITION | Graphite |
| LENGTH | 10 mm longer |
| WEIGHT / GRIP | 4U(Avg:83g)G6 |
| STRINGING ADVICE | 4U: 19 – 27 lbs |
| RECOMMENDED STRING | Control Players: AEROBITE Hard Hitters:EXBOLT65 |
| COLOR(S) | LIGHT BEIGE |
| ITEM CODE | AX77-PLGE |
















