

YONEX Astrox Nextage Badminton Racquet 4UG5 Light Gray
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, VDM, Tungsten |
| Shaft | Graphite, NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U(Avg:83g)5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: BG66 ULTIMAX Hard Hitters: BG80 |
| Color(s) | Light Gray, Black / Green |
| Item Code | AXNT |
Original: $117.86
-65%$117.86
$41.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, VDM, Tungsten |
| Shaft | Graphite, NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U(Avg:83g)5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: BG66 ULTIMAX Hard Hitters: BG80 |
| Color(s) | Light Gray, Black / Green |
| Item Code | AXNT |
















