
YONEX Nanoflare 002 Clear Badminton Racquet 4UG5 (STRUNG)
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | HT Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G4,5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 30 lbs |
| Recommended String | Control Players: NANOGY95 / Hard Hitters: NANOGY98 |
| Color(s) | Yellow |
| Made In | China |
| Item Code | NF-002C |
Original: $71.43
-65%$71.43
$25.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | HT Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G4,5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 30 lbs |
| Recommended String | Control Players: NANOGY95 / Hard Hitters: NANOGY98 |
| Color(s) | Yellow |
| Made In | China |
| Item Code | NF-002C |













