
YONEX Nanoflare 800 Play Badminton Racquet Deep Green (STRUNG)
More Information
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Deep Green |
| Item Code | NF-800P |
Original: $78.57
-65%$78.57
$27.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
More Information
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Deep Green |
| Item Code | NF-800P |













