

YONEX Nanoflare 555 Badminton Racquet 4UG5 White
| Flex | Stiff |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Nanocell NEO / EX-HMG / Solid Titanium |
| Shaft Composition | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G4, 5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Matte White |
| Item Code | NF-555 |
Original: $142.86
-65%$142.86
$50.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Stiff |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Nanocell NEO / EX-HMG / Solid Titanium |
| Shaft Composition | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G4, 5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Matte White |
| Item Code | NF-555 |












