



YONEX Nanoflare 700 Game Badminton Racquet 4UG6
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite, Nanocell NEO, HM Graphite, SERVO FILTER |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Midnight Purple, Silver / Sky Blue |
| Made In | Taiwan |
| Item Code |
Original: $121.43
-65%$121.43
$42.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite, Nanocell NEO, HM Graphite, SERVO FILTER |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Midnight Purple, Silver / Sky Blue |
| Made In | Taiwan |
| Item Code |














