





YONEX Nanoflare 700 Play Limited Edition Shutter Series Badminton Racquet 4UG6 Light Beige (STRUNG)
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Light Beige |
| Made In | China |
| Item Code | 2NF700PLGE |
Original: $100.00
-65%$100.00
$35.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Light Beige |
| Made In | China |
| Item Code | 2NF700PLGE |














