





YONEX Nanoflare 700 Tour Limited Edition Shutter Series Badminton Racquet 4UG6 Light Beige (UNSTRUNG)
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite, Nanocell NEO, HM Graphite, SERVO FILTER |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Light beige |
| Made In | Taiwan |
| Item Code | 2NF-700TEX LBE |
Original: $157.14
-65%$157.14
$55.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite, Nanocell NEO, HM Graphite, SERVO FILTER |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Light beige |
| Made In | Taiwan |
| Item Code | 2NF-700TEX LBE |














