✨ New Arrivals Just Dropped!Explore


YONEX Nanoflare Nextage Badminton Racquet 4UG5 Dark Gray
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HT Graphite, Nanocell NEO |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: SKYARC Hard Hitters: NANOGY95 |
| Color(s) | Dark Gray, White / Gray |
| Item Code | NF-NT |
$45.00
Original: $128.57
-65%YONEX Nanoflare Nextage Badminton Racquet 4UG5 Dark Gray—
$128.57
$45.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HT Graphite, Nanocell NEO |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: SKYARC Hard Hitters: NANOGY95 |
| Color(s) | Dark Gray, White / Gray |
| Item Code | NF-NT |














